<<<strona główna

KONKURSY BIEŻĄCE

******

Najpiękniejsza Świąteczna Dekoracja Posesji - 2023/2024

Zapraszamy mieszkańców gminy Mircze do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu organizowanego przez Gminny Ośrodek Kultury w Mirczu i Wójta Gminy Mircze na najpiękniejszą świąteczną dekorację posesji.

Na zgłoszenia czekamy do 4 stycznia 2024 roku, a na laureatów czekają nagrody finansowe. 

Pamiętajcie, że to zdjęcia wykonane przez ORGANIZATORA, będą podstawą do oceny przez komisję.

Szczegóły konkursu i niezbędne do zgłoszenia dokumenty znajdziecie w linkach poniżej. 

Regulamin

Formularz online

------------------------------------


KONKURSY I AKCJE STAŁE


Konkurs Czytelniczy dla Dzieci i Młodzieży Szkolnej
z terenu Gminy Mircze

Regulamin Konkursu

CEL KONKURSU: wzrost zainteresowania książką i bibliotekami na terenie gminy Mircze tj: Gminną Biblioteką Publiczną w Mirczu i Filiami Bibliotecznymi w Kryłowie i Wiszniowie, poznanie nowych tytułów literatury polskiej i obcej dla dzieci i młodzieży oraz mobilizacja do czytania lektur szkolnych.

WARUNKI UDZIAŁU: konkurs jest organizowany w dwóch grupach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. W konkursie biorą udział dzieci i młodzież szkolna, będącą czytelnikami danej biblioteki lub filii. W konkursie bierze się pod uwagę ilość przeczytanych książek z biblioteki publicznej lub filii a także aktywność odwiedzin uczniów w poszczególnych bibliotekach.

PRZEBIEG KONKURSU: Konkurs trwa od września do końca maja każdego roku szkolnego. Oceny dokonuje komisja powołana przez organizatora konkursu. Najaktywniejsi czytelnicy są nagradzani. Ogłoszenie wyników konkursu następuje podczas zakończenia roku szkolnego. Lista nagrodzonych zostanie także opublikowana na stronie internetowej GOK Mircze.

Zakładka dla każdego czytelnika GBP

Każdy czytelnik Gminnej Biblioteki Publicznej w Mirczu może otrzymać darmową zakładkę do książki. Wystarczy o nią poprosić pracownika biblioteki. Ta akcja ma na celu zwrócenie uwagi czytelników na problem zaginania stron w książkach. Rozdając darmowe zakładki chcemy aby nasze książki wyglądały estetycznie i były zadbane.